KWIATYnaPOGRZEB.pl Wieńce pogrzebowe

03-530 Warszawa, św. Wincentego 81d paw.1

504 474... 525więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Aktualności

Jak dobrać kwiaty w wieńcu pogrzebowym

Często stajemy przed trudną decyzją jakie kwiaty wybrać, aby idealnie pasowały do danej okazji. W przypadku uroczystości pogrzebowych, wybór ten staje się jeszcze bardziej kłopotliwy, dlatego też warto znać tradycyjne znaczenie przypisywane poszczególnym gatunkom. Trafny dobór kwiatowych kompozycji pozwoli oddać hołd, rozjaśnić smutną okazję, a przede wszystkimi wyrazić swoje uczucia.

Kolorystyka
Wieńce z jasnych kwiatów, szczególnie białych róż wykonuje się zazwyczaj z przeznaczeniem dla osób młodych, dzieci. Pudrowy róż, ciepłe odcienie łososia bądź herbaty sprawiają, że kompozycje nabierają kobiecego charakteru. Kolor czerwony jest oczywistym wyborem dla kompozycji od najbliższych. Dlatego też wieńce z dodatkiem czerwonych róż są najczęściej zamawiane właśnie przez bliskich i krewnych.
Kompozycje łączące oryginalne i odważne kolory, przykładowo w zielonej czy fioletowej tonacji lub wykorzystujące wielokolorowe kwiaty są zazwyczaj wybierane przez dalszą rodzinę zmarłego, przyjaciół czy znajomych z pracy.
Warto odważnie wybierać kwiaty i nie bać się oryginalnych połączeń. Takie wieńce zazwyczaj robią największe wrażenie i zapadają w pamięć na długi czas.

W przypadku wieńców oficjalnych zamawianych przez przedsiębiorstwa dla długoletnich współpracowników lub uroczystości rocznicowych kolorystyka może odpowiadać barwom firmowym, a układ kwiatów może przypominać logo organizacji. Indywidualny wybór kwiatów na pogrzeb będzie wyrazem pamięci i docenienia zasług współpracownika, nawet po jego odejściu.

Calla
Choć w Polsce kwiaty z gatunku Zanatdeschia aethiopica uznawane są za typowo pogrzebowe, ich eleganckie linie sprawiają, że idealnie nadają się do kompozycji okolicznościowych. Coraz częściej stosowane są nawet jako element wiązanek ślubnych.

Anturium
Popularnie nazywane „Językiem Teściowej” anturium jest niezwykle trwałe, choć jako kwiat egzotyczny źle znosi niskie temperatury. Jeszcze niedawno niedoceniane, dziś występuje w bogactwie kształtów i kolorów co nadaje kompozycjom niepowtarzalny charakter. Anturium to symbol gościnności i przyjaznego nastawienia.

Lilie
Tradycyjnie oznaczają dumę, majestat, a także czystość. Mogą nadawać kompozycji różnego charakteru, w zależności od kwiatowego towarzystwa, w jakim znajdą.

Goździki
Kojarzą nam się głównie z Dniem Kobiet i okresem PRL-u, w rzeczywistości symbolizują fascynację i piękno. Ich różnorodność sprawia, że nadają się do wszelkich zastosowań florystycznych. Goździki przy odpowiedniej pielęgnacji, mogą przetrwać nawet 3 tygodnie.

Róże
Jako najbardziej rozpoznawalne kwiaty, róże mogą stanowić piękną i okazałą część wyrobów kwiatowych. Ponad 150 gatunków róż może stanowić bazę nieskończonej ilości kompozycji. Biała róża to pokora, niewinność i młodość. Czerwone róże przekazują wyrazy szacunku, miłości i odwagi.

Chryzantemy
Kwiaty te natychmiastowo przywodzą na myśl listopadowe Święto Zmarłych. Chryzantema jest symbolem śmierci, żalu, spoczynku i wierności, dlatego też wykorzystuje się ją zazwyczaj w kompozycjach przeznaczonych dla zmarłych. W Stanach Zjednoczonych białe chryzantemy są często rozumiane jako symbol prawdy i niewinności.

Oczywiście w kompozycjach kwiatowych jako dopełnienie wykorzystuje się wiele innych gatunków kwiatów, takich jak: orchidee, frezje, mieczyki, irysy, słoneczniki, eustomy czy tulipany, w zależności od pory roku.

Wybór ulubionych kwiatów zmarłego lub członka rodziny w żałobie może okazać się dobrą decyzją. Niezależnie jednak od kwiatów, na jakie się Państwo zdecydujecie, będą one w pełni oddawać Państwa wyrazy współczucia, szacunku i wsparcia dla najbliższych zmarłego.

© KWIATYnaPOGRZEB.pl

Wróć do listy aktualności

Kontakt

03-530 Warszawa,
św. Wincentego 81d paw.1

504 474... 525więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok


Godziny otwarcia: już zamknięte

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd